Wielkość docelowa:
Drzewo liściaste, charakteryzuje się szybkim tempem wzrostu – w dobrych warunkach dorasta do 20-25 m wysokości i 7-9 m szerokości.
Zastosowanie:
Brzoza brodawkowata jest malowniczym drzewem, które nie tylko kochamy za piękny wygląd, ale także za właściwości prozdrowotne. Przebywanie wśród brzóz uspokaja, koi nerwy i wzmacnia. Drzewoterapia wspomaga naszą koncentrację i kreatywność. Kąpiele leśne w japońskiej tradycji zwane są Shinrin-yoku – gorąco polecamy taką naturalną aromaterapię. Brzoza wspaniale sprawdza się jako element kompozycji oraz sadzona w grupach.
Inne nazwy i pochodzenie:
Betula pendula znana jest także pod nazwami brzoza gruczołowata, brzezina, brzoza biała. Angielska nazwa to Common Silver Birch, European Birch.
Inne nazwy i pochodzenie:
Roślina o lekko płaczącym pokroju. Kora na młodych pędach ma kolor ciemny, później staje się gładka i biała, łuszcząca się okrężnie. Starsze drzewa mają korę mocno spękaną. Liście małe, zielone trójkątne lub rombowate. Na jesień przebarwiają się na żółto. Kwiaty żółto-zielone w formie zwisających bazi kwitną w okresie marca, kwietnia. Roślina jadalna – sok z brzozy pozyskuje się wiosną z otworów wywierconych w pniu.
Uprawa:
Brzoza preferuje pełne słońce. Roślina tolerancyjna względem warunków siedliskowych, dobrze radzi sobie na różnych typach gleby. Odporna na wiatr i silne zanieczyszczenie powietrza. Roślina mrozoodporna.
Informacje handlowe:
Roślina sprzedawana w formie naturalnej lub piennej. Występuje w formie wielopniowej – takie egzemplarze są dostępne na specjalne zamówienie.